Kategorie | Informace

Příslušenství

Napsal admin dne 09 Leden 2009

_wii1

Konzole

nintendo_wii_11

Podrovné informace o samotné konzoli, jejím výkonu a rozměrech naleznete zde


WiiMote

wiimote1

WiiMote svou velikostí velice připomíná ovládání na televizi. Opravdu jen připomíná, ve skutečnosti jde o velice důmyslné zařízení, v odvětví herního průmyslu doslova geniální. WiiMote je s Wii spojen pomocí technologie BlueTooth, kterou můžete znát z mobilních telefonů či notebooků. WiiMote obsahuje třísměrový akcelerometr(jednoduše řečeno pohybové čidlo, k přesnosti určení pohybu a orientace je k Wii připojen ještě senzor bar, popis níže)

WiiMote je napájen ze dvou tužkových AA baterií, jež jde nahradit padnoucími bateriemi které uvedu níže. Na spodní části je konektor pro Nunchuk nebo Classic Controler +očko na bezpečností poutko, kterým si Wiimote uchitíte k ruce. Je to vzhledem k možnostem to nejlepší co můžete udělat pokud nechcete WiiMote omylem zahodit do zdi či televize.

Nunchuk

wii_nunchuk

Ovlůádat všechny hry jen s WiiMote by bylo nejen obtížné ale asi i nereálné. Proto je zde doplněk nazývající se Nunchuk. Je to ovladač se dvěma tlačítky a  směrovou páčkou. Jakými způsoby lze využít snad ani nelze popsat,  co hra to perla ale nejčastěji se pomocí něj udává kam má postava či něco jít nebo se pohnout. Co hra to jiné využítí, například u Wii Sports je nunchuk jedna ruka a wiimote druhá, apodobně. Existují i bezdrátové Nunchuky, originální, velice drahé nebo neoriginální  jejichž kvalita bývá nevalná. Toto řešení umožňuje větší možnost pohybu a snižuje možnost zamotání se do kabelu.

Classic controller

wii-classic-controller

Koncepce tohoto ovladače je jasná, je to +- podobné jako u standardních konzolí. Je používán nejčastěji u her ze Virtual Console(hry z archivu nintenda stažené přes net za Wii points). Lze jej nahradit ovladačem z GameCube, který je možná lepší variantou.

30607421-2-200-0

Balance Board

balance-board

Senzorová podložka dodávaná s WiiFit. Umožňuje hraní nejen WiiFit  ale také je využívána v nejedné hře pro udávání směru, například lyžování, snowboarding, skateboarding ale také mnoho dalších činností. Nejvtipnější využití jsem viděl u hry RayMan Raving Rannbids TV Party kdy hru ovládáte tak že na Balance board sedíte a ovládate směr jízdy…pozadím.

Senzor bar

wii_sensor_bar

Pro přesnější určení pozice a pohybu hráče je zde senzor bar, připojuje se přímo k Wii pomocí jemného kabelu, jeho dosah je “jen” 5 metrů.

pokračování později.

Zanechte komentar

You must be logged in to post a comment.