Informace o Wii

nintendo_wii_1

Wii je poslední herní konzolí od společnosti Nintendo, která má v odvětví her a herních konzolí velice dlouhou  a bohatou historii. Název konzole vznikl ze slova “WE” což přeloženo z angličtiny znamená MY. Wii je “nextgen” konzolí 7. generace, mezi konkurenty z nextgen konzolí  patří SONY Playstation 3 a Microsoftu xBox 360 . Každá z třech zmíněných konzolí přináší to své nej. U Wii je to způsob ovládání. Nikdo jiný si na nic podobného netroufl. Ostatní sázejí na klasické ovládání(gamepad) a úžasnou grafiku, Nintendo vsadilo na velice slušnou grafiku a revoluční ovládání a vyplatilo se to. Konzole oslovila nejen děti, ale doslova zástupce  všech generací od dětí až po důchodce a to dovedlo Wii k titulu neprodávánější současnou herní konzolí světa.

wii-ovladac-nunchuck

V čem je ovládání Wii tak revoluční? Hry se ovládají pomocí bezdrátového ovladače WiiMote který obsahuje technologii reagující na pohyb ruky uživatele/hráče a přináší do hraní nový rozměr. Svými doplňky, například přídavným Nunchuck ovladašem, senzorovou podložkou BalanceBoard apod umožňuje Wii prožitek ze hry jako žádná jiná herní konzole. Wii díky integrované Wi-Fi technologii umožňuje hraní her online, ale také nákup her online, zásoba je veliká, archiv obsahuje hry za posledních 20 let.

wii-fit-1

Když k tomu připočtete exklusivní design s rozměry 44×157x215,4 mm , největší množství doplňků ke konzoli jaké se kdy vyrábělo, možnost hraní her z gamecube(mechanika bere 12cm  ale i 8cm disky) …. jedná se o špičkovou konzoli s obrovským potenciálem zábavy nejen vám samotnému, ale i skupinám lidí. Chete-li si zlepšit fyzičku, je zde program Wii Fit který si vás ohlídá a naučí vás cvičit.

_wii

TECHNICKÉ INFORMACE

(Zdroj: mojenintendo.cz)

Na palubě systému Wii se nachází 512 MB operační paměti, dva USB 2.0 porty a zabudovaný Wi-Fi adaptér. Slot pro paměťové karty Secure-Digital (SD) umožní hráčům dodatečně zvýšit paměťovou kapacitu systému. Celá koncepce systému Wii byla vytvářena s ohledem na vkusný a kompaktní vzhled, nejmodernější pokročilé technologie minimalizující energetické nároky jak při provozu, tak i v úsporném „WiiConnect24“ režimu.
Procesor
PowerPC procesor (s kódovým označením “Broadway”), „srdce“ systému Wii byl vyroben pokročilou 90 nm SOI CMOS technologií, ne které se podílela společnost IBM. Společnost IBM tyto procesory i přímo vyrábí.
Grafický čip
Výkonný grafický čip činící z každého Wii titulu dechberoucí vizuální zážitek byl vyvinut renomovanou kanadskou společností ATI.
Komunikace
Wii může být připojeno s síti Internet i když je vypnuté. Služba „WiiConnect24“ zabezpečí nepřetržitý přístup k překvapivým vylepšením a rozšířením her, bez ohledu na to, zda hráči právě hrají či nikoliv. Připojení k Internetu může být realizováno buď bezdrátově pomocí standardu IEEE 802.11 b/g anebo s použitím USB 2.0 LAN adaptéru. Wii rovněž nabízí možnost bezdrátové komunikace s kapesním systémem Nintendo DS.
Nosiče
Kvalitní optická mechanika si poradí jak s jedno i dvojvrstvými dvanácticentimetrovými nosiči pro systém Wii, tak i s osmicentimetrovými disky pro GameCube, s nímž je tento systém zpětně kompatibilní
Další vlastnosti
Wii bude obsahovat čtyři vstupy pro klasické GameCube ovladače a dva sloty pro GameCube paměťové karty. Dále Wii nabídne více výstupový AV port pro komponentový, kompozitní a S-video obrazový signál.