Resident Evil 5 pro Wii nebude

Napsal admin dne 25 Březen 2009

reds6

Bohužel se stalo to čeho se nejeden fanda Wii obával. Nejočekávanější herní pecka roku Resident Evil 5 se pro Wii dělat nebude. Tak a je to, bohužel tohle je studená sprcha. Mezi mnou nejoblíbenější hry patří právě hry ze série RE. Trochu jsem ve výrazu zkameněl a neměl chuť se dále cokoliv dozvědět. To by byla ale velká chyba. Nedozvěděl bych se totiž to, že  wii nebude o nový titul ze série ochuzeno. Nebude to sice pětka, ale bude to Resident Evil:The Darkside Chronicles.

reds4

Na rozdíl od dvou předchozích titulů z ředy Resident Evila nebude děj The Darkside Chronicles nikde jinde ale přímo v Racoon City takže se přeneseme cca o 10 let dozadu. Podle mého je to přesně to co je potřeba. Návrat ke kořenům, návrat do toho nejlepšího(alespoň co se filmů týče).

Hlavními postavami hry budou Claire Redfield a Leon S. Kennedy, čili staří dobří známý. Tytop postavy mám rád a jsem na ně při hraní zvyklý a je velice dobře že jsou ponechány i přes ten krok zpět.

reds3

Žánrově a po stránce ovládání bude hra velice podobná Umbrela Chronicles, což jistě není na škodu.  Co bude nového? nebude to jen jiná “mapa” postavená na staré hře?  Nebojte nebude. Již z obrázků můžete vidět pokrok v grafice. Wii není žádný rekordman po vykonu a vykreslování ale zde prostě pokrok vidět je.

reds1

Bohužel stále platí že 5. díl RE pro wii nebude, ale rozhodně je na co se těšit. Sice si ještě chvíli počkáme, ale aspoň něco.

Zda Nintendoi zvažuje nějaké výkonější Wii mě osobně není známo ale rozhodně by to nebylo na škodu!!

Zanechte komentar

You must be logged in to post a comment.